Az örök gasztrosláger: a rántott sajt

Az örök gasztrosláger: a rántott sajt
4 perces olvasási idő

A rántott sajt tökéletes alternatíva akár a gyors hétköznapi vacsorákról, akár a hétvégi családi ebédekről van szó. A kérdés már csak az, hogyan lehet kihozni még többet ebből a finom ételből. Erről lesz most szó, sőt egy ínycsiklandó meglepetésről is olvashatsz!

Minden a megfelelő alapanyag kiválasztásával kezdődik. Aki még új a rántott sajt műfajában, azoknak mindenképpen azt javasoljuk, hogy a keményebb fajtákkal kezdjen. Ilyen például a trappista sajt. Ha pedig a hagyományostól eltérő ízekre vágysz, kísérletezz goudával, camembert-rel, vagy ementálival.

Trükkök, melyekkel a sajt a bundában marad
A panírozás sarkalatos pont, hiszen ezen múlik, hogy kifolyik-e sütés közben a sajt a bundájából. A konyhában otthonosan mozgó szakácsoknak különböző praktikáik vannak ezek kiküszöbölésére:

  • Van, aki a lisztbe forgatás előtt vízbe vagy tejbe mártja egy pillanatra a szeleteket, mert így jobban tapad rá a liszt.
  • Nagyon sokan hisznek a dupla panírozásban, aminek sorrendje lehet a liszt, tojás, liszt, tojás, zsemlemorzsa vagy a liszt, tojás, zsemlemorzsa, tojás, zsemlemorzsa.
  • Elterjedt trükk a panírozást követő egyórás hűtőben pihentetés.

A szépség titka
A sajtod akkor lesz igazán szép, ha forró olajban, gyorsan sütöd meg. Hasonlóan fontos, hogy a szeletek ne érjenek egymáshoz a serpenyőben, mert így könnyen megsérülhet a bundájuk, és kifolyhat a belsejük. Arra különösen figyelj, hogy a sajtokat alányúlva fordítsd meg.

TIPP!
Használj egyszerre többféle sajtot!
Reszelj le például 10 dkg juhsajtot és 10 dkg Pannónia Mester Maasdam sajtot, keverj hozzá 2 felvert tojást és egy lapos kanálnyi zsemlemorzsát. Dolgozd össze a masszát, majd formázz belőle pogácsákat, hempergesd meg zsemlemorzsában, ezután már csak a sütés van hátra.

Tedd különlegessé a bundát!
A konyhában rengeteg lehetőségünk van a kreativitásunk kibontakoztatására, amit a rántott sajtnál is érvényesíthetünk. Ilyen a bunda, amit pár ügyes fogással kiválóan megbolondíthatunk:

  • Keverj 10 dkg kukoricaliszthez 5 dkg reszelt parmezánt, ezután aprítsd hozzá 2 ág rozmaring lecsipkedett levélkéit.
  • Ha egészségesebb alternatívára vágysz, akkor a zsemlemorzsát zabkorpával, a fehér lisztet teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszttel helyettesítsd, a sütéshez pedig használj kókuszzsírt.
  • Teljesen új ízvilágot próbálnál ki? Lépj túl a són, adj a zsemlemorzsához egy kis citromhéjat, keményebb reszelt sajtot, egy kis kanál fokhagymaport és petrezselymet.

Aranyfalatok
Valljuk be, a rántott sajt sosem tartozott a macera nélkül elkészíthető ételek közé.  Ám mostantól ez megváltozik, és itt nem arra gondolunk, hogy ezentúl mindig étteremből kell rendelned belőle a családi ebédhez…

Megérkeztek ugyanis az Aranyfalatok, amiket amellett, hogy már kevesebb, mint 10 perc alatt, egyszerűen elkészíthetsz, a legfinomabb rántott sajtok minden elemét magukban hordozzák: roppanós külső, istenien krémes, finom, sajtos belső. Ráadásul rögtön három különböző ízben kerülhet az asztalra.

A kérdés csak az, a kedvenc Medve sajtodból, a bükkfával füstölt Karavánból, vagy a krémes Tihany camembert sajtból készült Aranyfalatokat akarod elsőként kipróbálni.

TUDTAD-E?
Az Aranyfalatokat akár három különböző módon is elkészítheted, kevesebb mint 10 perc alatt: kevés olajjal serpenyőben, fritőzben vagy sütőben, plusz zsiradék hozzáadása nélkül is.

Keresd a boltok hűtőpultjaiban a sajtok között!

Fastbridge

További érdekességek